×

Nowoczesne lampy wiszące — idealne lampy do kuchni i salonu

Nowoczesne lampy wiszące — idealne lampy do kuchni i salonu

Nowoczesne lampy wiszące, a w zasadzie każdy rodzaj oświetlenia pełni niezwykle istotną funkcję podczas aranżacji wnętrz. Po pierwsze, oświetlenie odpowiada za komfort użytkowników oraz funkcjonalność wnętrza, po drugie wpływa na kształtowanie przestrzeni, buduje klimat oraz uwypukla niuanse wystroju i architektury wnętrza. Możliwości te są coraz większe, patrząc na bogactwo wzorów lamp, dostępnych dziś na rynku.

fot. pixabaycom | cc0

Wybór lampy do kuchni bądź salonu to dziś nie lada wyzwanie. Odchodzimy powoli od tradycyjnych, znanych nam od lat, form. Dziś lampa pełni funkcję nie tylko czysto funkcjonalną, ale przede wszystkim jest designerskim dodatkiem, który wybieramy zgodnie ze stylem i wystrojem całego wnętrza. Jest to możliwe, ponieważ producenci oświetlenia prześcigają się w coraz ciekawszych i niebanalnych propozycjach. Kiedyś wybierając oświetlenie, kierowaliśmy się kolorem klosza lub żarówek, dziś lampy to prawdziwe dzieła sztuki, interesujące wzornictwo oraz wybór dostosowany praktycznie do każdego stylu od nowoczesnego, przez rustykalny, po industrialny, czy glamour. To właśnie styl industrialny cieszy się dziś największym zainteresowaniem. Wyróżnia się surowością formy i materiałów, którymi są przeważnie metal i szkło. Przykładem takiej lampy, a raczej żyrandola jest model: Żyrandol industrialny Anselmo — zachwycający prostą, lecz niezwykle ciekawą formą.

Nowoczesne lampy wiszące — jaką lampę wybrać do kuchni?

Już od kilkudziesięciu lat, profesjonalni architekci i projektanci wnętrz, korzystają z nieograniczonych możliwości i czerpią inspirację, przywracając klimat wnętrz z poprzednich epok i kultur. Coraz częściej odchodzi się od tradycjonalizmu, nudy i monotonii, czyli meblościanek, czy wersalek i regałów, tworząc eklektyczne wnętrza, nawiązujące do tego, co było, jednak w nowym, świeżym i ciekawszym wydaniu. Dotyczy to nie tylko salonów, czy sypialni, ale również kuchni i jadalni, czyli pomieszczeń, które w każdym domu pełnią niezwykle ważną funkcję.

W kuchni szczególnie ciekawym rozwiązaniem są nowoczesne lampy wiszące w stylu rustykalnym. Pomagają odtworzyć klimat z dawnych lat, kiedy pomieszczenia te dawały schronienie wielu pokoleniom. Ciekawym rozwiązaniem są również lampy, wykonane z naturalnych surowców, na przykład z kawy tak jak lampa wisząca z kawy Coffee Latte. Tylko taki rodzaj oświetlenia, szczególnie powieszony w centralnym punkcie nad stołem, da to, czego od oświetlenia wymagamy, czyli nastrój, klimat i funkcjonalność oraz dobre samopoczucie.

Lampy wiszące do salonu

Lampy wiszące do salonu dają praktycznie nieograniczone możliwości żonglowania światłem. W kuchni liczy się przede wszystkim funkcjonalność, natomiast w salonie możemy grać światłem, podkreślając poszczególne strefy: strefę relaksu, oglądania telewizji, strefę gościnną i tak dalej. Oświetlenie w salonie służy również do podkreślania tego, na czym nam najbardziej zależy, może to być na przykład obraz, zdjęcia na ścianie, czy piękny narożnik. Jeżeli chodzi o lampy wiszące, dobieramy je zależnie od stylu, w jakim urządzony jest salon. Do salonu w stylu nowoczesnym, pasować będzie Żyrandol Maite przydymiony, do industrialnego apartamentu można wybrać Żyrandol Alita czarny, w stylu glamour odnajdzie się lampa wisząca Desideria, a do salonu w stylu klasycznym lub nowojorskim, polecamy żyrandol o tajemniczej nazwie VER-ZW-06.

Opublikuj komentarz