Neony reklamowe skutecznym narzędziem marketingowym

Neony reklamowe są niezwykle skutecznym narzędziem marketingowym. W momencie, gdy pojawiły się na rynku, były innowacją i powiewem świeżości, obecnie stanowią natomiast niezwykle powszechną formę reklamy zewnętrznej, która skuteczność zawdzięcza głównie sile przyciągania ludzkiego wzroku. Neony reklamowe widoczne są praktycznie na każdym kroku, w większości polskich miast. Reklama tego typu nie posiada obecnie praktycznie żadnych ograniczeń, jeżeli chodzi o kolor, formę i kształt. Neony można stworzyć na zamówienie, ciesząc się w pełni spersonalizowaną formą reklamy, będącą znakiem rozpoznawczym marki.

Neony reklamowe jako reklama zewnętrzna i wewnętrzna

Neony reklamowe od wielu lat są powszechnie używaną formą reklamy zewnętrznej przez przedsiębiorców na całym świecie. Nie ma w tym nic dziwnego – to stosunkowo tania, lecz niezwykle skuteczna reklama, którą widać z daleka, również w nocy. Cechuje się dużą odpornością na warunku atmosferyczne, dlatego śnieg, mróz, czy silnie promieniowanie słoneczne nie są w stanie jej uszkodzić. Wszystkie atuty neonowej reklamy sprawiają, że cechuje ją niezwykle wysoka skuteczność we wskazywaniu danej lokalizacji oraz budowaniu rozpoznawalności marki i jej pozytywnego wizerunku. Obecnie neony zdecydowanie różnią się od pierwszych projektów i niekiedy przypominają nawet małe dzieła sztuki, zachwycające ciekawą formą i oryginalnym designem, co jeszcze bardziej przyciąga odbiorców. Reklama neonowa może doskonale sprawdzać się również w roli nośnika wewnętrznego. Wówczas umieszczana jest we wnętrzu obiektu. Jednymi z miejsc, w których najczęściej występuje takie rozwiązanie są różnego rodzaju restauracje, puby, solaria, a także wiele innych punktów.

fot. pixabaycom | cc0

Neony reklamowe i ich zastosowanie

Wiemy już, że neony reklamowe są skutecznym narzędziem marketingowym. Najczęściej możemy spotkać je w miejscach, oferujących różnego rodzaju rozrywki, takie jak: puby, restauracje, kina, kasyna, czy dyskoteki. Jednak co ważne, tak naprawdę nie posiadają one żadnych ograniczeń, jeżeli chodzi o zastosowanie jako skuteczny nośnik marketingowy. Często możemy je również spotkać w miejscach, oferujących usługi dla pełnoletnich, np. sklepach alkoholowych, przeważnie tych czynnych 24 godziny na dobę. Dzięki temu każdy konsument, nawet ten przejeżdżający autem, będzie mógł ujrzeć reklamę. Możliwość dowolnej konfiguracji spowodowała, że także poważniejsze branże, takie jak apteki, kancelarie adwokackie, czy kliniki zdrowia także decydują się na neony w nieco bardziej stonowanym klimacie.