×

Ozonowanie pomieszczeń — ekologiczna dezynfekcja

Ozonowanie pomieszczeń — ekologiczna dezynfekcja

Ozonowanie pomieszczeń, czyli dezynfekcja ozonem to skuteczny sposób na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów, drobnoustrojów oraz grzybów. Pozwala na pozbycie się nawet 99% różnego rodzaju mikroorganizmów, które szkodą zdrowiu. Dezynfekcja z użyciem ozonu jest polecane szczególnie dla alergików oraz dzieci, które są najbardziej narażone na szkodliwe skutki pojawienia się bakterii, grzybów, czy roztoczy w pomieszczeniach.

fot. pixabaycom | cc0

Czym jest ozon?

Ozon to trójatomowy tlen, charakteryzujący się znakomitymi właściwościami antyseptycznymi. Jest to silny utleniacz w związku z czym, błyskawicznie radzi sobie z bakteriami i grzybami oraz niweluje nieprzyjemne zapachy. Co najważniejsze, ozon jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, a dezynfekcja ozonem jest często stosowana w środkach transportu, restauracjach, czy hotelach i szpitalach. Covid ozonowanie pomieszczeń rozpowszechnił jeszcze bardziej i dziś robią to praktycznie wszyscy przedsiębiorcy i duże firmy, które licznie przyjmują klientów.

Ozonowanie pomieszczeń — na czym polega?

Dezynfekcja ozonem przeprowadzana jest za pomocą specjalnych generatorów, które wypuszczają gaz, docierający do wszystkich zakamarków. Możemy wyróżnić poszczególne etapy pracy z ozonem:

• przygotowanie pomieszczenia — należy otworzyć wszystkie szafki i schowki
• uszczelnienie pomieszczenia przed wydostaniem się ozonu do atmosfery
• dezynfekcja ozonem — właściwa dezynfekcja, czyli uruchomienie generatorów, które wypuszczają trójatomowy tlen. Ile czasu trwa ozonowanie pomieszczeń? To zależy od wielkości wnętrza. Najwyższe stężenie gazu musi utrzymać się przez 30 minut, by dotrzeć do wszystkich miejsc. Jeżeli chodzi o szkodliwość ozonowania pomieszczeń, to nie jest to szkodliwe, gdy zajmuje się tym wykwalifikowana ekipa, wyposażona w maski i kombinezony
• oczekiwanie na efekt wymaga przestrzegania głównej zasady ozonowania pomieszczeń, czyli odczekania 6 godzin, aż ozon się całkowicie utleni
• wietrzenie — wymagane jest przewietrzenie pomieszczenia przez około 30 minut. Jeżeli chodzi o skutki uboczne ozonowania pomieszczeń, to jeżeli zastosujemy się do wskazówek i zasad, żadnych nie będzie.

Ile kosztuje ekologiczna dezynfekcja ozonem?

Cena ozonowania pomieszczeń różni się w zależności od wielkości dezynfekowanej przestrzeni oraz miasta, w jakim wykonywana jest usługa. Przykładowo za dezynfekcję średniej wielkości mieszkania zapłacimy od 200 do 400 zł.

Opublikuj komentarz