Docieplenia poddaszy – pianowanie

Pianowanie poddaszy – docieplenia pianą PUR

Pianowanie poddaszy, to coraz popularniejszy sposób ocieplania poddaszy domów. Piana PUR to wysoce skuteczny materiał izolacyjny, który stosowany jest także podczas docieplenia ścian, izolacji fundamentów, czy stropów. Pianowanie poddaszy jest możliwe na różnych etapach budowy domu, ale także podczas termoizolacji starszych budynków. Izolacje natryskowe pianą PUR mogą przynieść wymierne korzyści, w postaci oszczędności związanych z eksploatacją domu. Jeżeli szukasz firmy, oferującej docieplenia i pianowanie poddaszy, sprawdź ofertę lokalnych przedsiębiorców. Lokalna firma to gwarancja doradztwa technicznego na każdym etapie inwestycji.

Jeżeli inwestor wybierze wykwalifikowaną ekipę, która wykona pianowanie poddasza, prace przebiegną szybko i bezproblemowo. W większości przypadków, fachowcy całą pracę związaną z natryskiem i odpowiednim przygotowaniem powierzchni, biorą na siebie. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, które mogą mieć wpływ na jakość i trwałość izolacji. Jednym z nich jest czystość i suchość powierzchni oraz odpowiednie zabezpieczenie membran. Przy oknach dachowych warto natomiast wykonać szpalety z płyty kartonowo-gipsowej.

Takie rozwiązanie pozwoli na idealne doszczelnienie okna dachowego. Przed przyjściem fachowców, lepiej usunąć również wszystkie narzędzia, jakie zostały po wcześniejszych pracach, ponieważ ład i porządek znacznie ułatwi wykonywanie pracy. Pianowanie poddaszy wymaga znalezienia profesjonalnej ekipy, która posiada stosowne doświadczenie w izolacji pianą poliuretanową oraz zapewniają gwarancję wykonanych prac. Tylko prawidłowo i profesjonalnie zaaplikowany materiał pozwoli osiągnąć wymierne korzyści i skutecznie zabezpieczy dom przed ucieczką ciepła.

Wybór firmy, oferującej pianowanie poddaszy warto zatem poprzedzić dokładną analizą doświadczenia oraz opinii klientów. Brak izolacji lub nieodpowiednio wykonana izolacja, to ucieczka ciepła na poziomie nawet 30%. Poza tym jej brak może także spowodować powstawanie pleśni lub grzybów. Termoizolacja odgrywa więc kluczową rolę, wpływając na komfort cieplny oraz wysokość rachunków, związanych z eksploatacją domu. Jeżeli inwestor zdecyduje się na współpracę z lokalną firmą, może liczyć na profesjonalne doradztwo oraz dobór odpowiednich rozwiązań, względem budżetu oraz możliwości konstrukcyjnych budynku.

Reklama:

4Termo