×

Bramy segmentowe – charakterystyka i zalety

Bramy segmentowe – charakterystyka i zalety

Segmentowe bramy garażowe należą do najczęściej wybieranych bram podczas budowy i modernizacji domów jednorodzinnych. Z czego wynika ich wyjątkowa popularność, dlaczego tak wielu inwestorów decyduje się na montaż tego rodzaju bramy garażowej?

Czym są bramy segmentowe?

Czym są bramy garażowe? Bramy tego rodzaju składają się z połączonych ze sobą segmentów i właśnie stąd wzięła się ich nazwa. Segmenty te są poziomymi, podłużnymi panelami, które wykonane są najczęściej ze stali lub drewna. Pomiędzy segmentami umieszczone są uszczelki, które charakteryzują się dużą elastycznością. Dzięki temu brama segmentowa stanowi dobrą izolację cieplną i akustyczną. Bramy segmentowe wyposażone są w dwa zestawy prowadnic – pionowe oraz poziome. W momencie, gdy chcemy otworzyć bramę, segmenty przesuwają się jeden po drugim, po prowadnicach w górę aż po sam sufit. Nie wymagają więc miejsca na zewnątrz i idealnie nadają się do garażów ze stromym lub krótkim podjazdem.

fot. pixabaycom | cc0

Zalety bram segmentowych

Z czego wynika tak duża popularność bram segmentowych? Zapewne z wielu zalet, jakie posiadają. Główne z nich, to:

  • Nie zajmują dodatkowego miejsca na podjeździe, a dzięki temu można wykorzystać całkowicie przestrzeń do parkowania. Można również zaoszczędzić przestrzeń wewnątrz garażu, które przyda się na przechowywanie sprzętów sportowych, czy narzędzi.
  • Są solidne — przez bardzo długi okres czasu można cieszyć się bezawaryjnym i bezproblemowych użytkowaniem takich bram.
    Obsługa bram segmentowych jest prosta i intuicyjna
  • Są wyjątkowo elastyczne — brama segmentowa sprawi, że cała posesja będzie prezentować się doskonale. Do wyboru mamy bowiem wiele materiałów, rodzajów oraz kolorów bram, co sprawia, że możemy idealnie dopasować bramę do wyglądu domu.
  • Są uniwersalne, ponieważ można zamontować je do otworu o dowolnym kształcie. Z łatwością można montować je przy drzwiach prostokątnych oraz tych zwieńczonych łukiem. Jest to możliwe, ponieważ brama montowana jest od zewnętrznej strony otworu.

Opublikuj komentarz