×

Jak wybrać idealnie łóżko do sypialni?

wnętrze w stylu retro

Jak wybrać idealnie łóżko do sypialni?

Sypialnia, to miejsce w którym spędzamy nawet jedną trzecią naszego życia. W sypialni każdy domownik musi czuć się komfortowo i przyjemnie. Miejscem centralnym w każdej sypialni jest łóżko. Odpowiednio dobrane może pełnić również rolę dekoracyjną. Zatem na co zwracać uwagę i jak wybrać idealne łóżko do sypialni?

Wielkość łóżka

Dobrze dobrana wielkość łóżka, jego długość oraz szerokość mają ogromne znaczenie dla komfortu użytkowania. Łóżka dzielimy na jednoosobowe i dwuosobowe. Jednoosobowe mają wielkości: 80x200cm, 90x200cm, 100x200cm, 120x200cm. Dwuosobowe natomiast 140x200cm, 160x200cm, 180x200cm. Największą popularnością cieszą się łóżka małżeńskie o wielkości 160x200cm, są to najczęściej kupowane łóżka do sypialni.

Wysokość łóżka

Idealne łóżko do sypialni to takie, które znajduje się około 30-40cm nad ziemią. Jak widać, nie tylko szerokość i długość ma znaczenie. Wysokość to również bardzo ważna kwestia, od której zależy komfort użytkowania. Najgorszym możliwym pomysłem jest umieszczenie łóżka/materaca bezpośrednio na podłodze. Brak cyrkulacji powietrza sprawia, że materac szybko się zużywa, a kontakt z podłogą powoduje stały kontakt z roztoczami i wszelkimi zanieczyszczeniami.

wnętrze w stylu retro

fot. Sypialnia z elementem retro. fot. pixabay.com | cc-0

Opublikuj komentarz