×

Aranżacja małej kawalerki z aneksem kuchennym

oświetlenie do kuchni

Aranżacja małej kawalerki z aneksem kuchennym

Aranżacja małej kawalerki z aneksem kuchennym to prawdziwe aranżacyjne wyzwanie. Najczęściej kawalerka to jedno małe pomieszczenie, które stanowi jednocześnie salon, sypialnię i kuchnię. Właśnie dlatego kluczem podczas urządzania kawalerki jest inteligentne podejście do całego projektu i wyznaczenie stref by przestrzeń była jak najbardziej funkcjonalna. Meble odgrywają tutaj najważniejszą rolę. Nie mogą zagracać mieszkania i muszą łączyć w sobie wiele funkcji.

Rola mebli podczas urządzania małej kawalerki

Meble w małej przestrzeni stanowią kluczowy element. Odpowiadają za wystrój i funkcjonalność pomieszczenia. Powinny mieć lekkie formy i proste kształty. Najlepiej postawić również na jasne kolory ponieważ ciemne optycznie będą jeszcze bardziej pomniejszały już i tak małe pomieszczenie. By kawalerka była funkcjonalna zdecydujmy się tylko na te meble, które będą naprawdę potrzebne. Podczas aranżacji kawalerki nie ma miejsca na zbędne bibeloty, czy dekoracje.

wystrój i aranżacja małej kawalerki. oświetlenie do kuchni fot. oświetlenie do kuchni – pixabay.com | cc-0

Jakie meble wybrać podczas aranżacji kawalerki?

Podczas urządzania każdego wnętrza największą rolę odgrywają meble wypoczynkowe i to o nich od razu myślimy. Kawalerka to wnętrze niewielkich rozmiarów dlatego najlepszym wyborem niewątpliwie będzie sofa z funkcją spania. Połączymy w ten sposób strefę wypoczynkową ze strefą sypialnianą. Świetnym wyborem może okazać się niezwykle komfortowa sofa Carmen od Befame. Jeżeli chodzi o stolik kawowy, powinien być lekki, by w razie potrzeby szybko i łatwo go przesunąć oraz mały. Przykładem takiego stolika jest stolik kawowy Simon. Idealnie sprawdzi się w małej przestrzeni. Co z komodą? Czy komoda nadaje się do wnętrza jakim jest kawalerka? Oczywiście, że tak. Kawalerka nie wyklucza możliwości ustawienia praktycznej i pojemnej komody. Weźmy pod uwagę niskie, nowoczesne komody, które mogą posłużyć przy okazji jako szafka pod telewizor. Komoda Camaria to nowoczesność, styl i funkcjonalność. Jest niska, ale bardzo pojemna i z powodzeniem zastąpi klasyczną szafkę pod telewizor. Strefa wypoczynkowo – sypialniana jest. Co z kuchnią?

Aranżacja aneksu kuchennego w kawalerce

Podobnie jak salon, kuchnia w kawalerce ma niewielkie rozmiary przez co narzuca pewne rozwiązania. Ważne, by styl obu pomieszczeń był podobny i by meble do siebie pasowały. Jeżeli chodzi o szafki kuchenne najczęściej zamawiamy je pod wymiar, ale co w przypadku, gdy zależy nam na jadali w tak małej przestrzeni? Jak wiadomo, jedzenie posiłków przy małym stoliku kawowym nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem dlatego wielu inwestorów szuka funkcjonalnych rozwiązań, by uzyskać przestrzeń jadalnianą. Na pomoc przychodzi wyspa kuchenna. Aneks kuchenny w kawalerce oznacza małą, wąską, ale praktyczną strefę jadalnianą. By była nie tylko funkcjonalna, ale również stylowa warto zdecydować się na hokery. Hokery to wyższe krzesła, często nie posiadające oparcia. Zastępują krzesła klasyczne, gdy nie ma na nie miejsca lub blat jest zbyt wysoki. Hoker Vasco będzie idealnym rozwiązaniem do małego aneksu kuchennego w kawalerce.

Dekoracja w kawalerce z aneksem kuchennym

Kawalerka, a dekoracje to dwa odmienne tematy i ciężko je połączyć. Urządzając małą kawalerkę szaleństwo na jakie możemy sobie pozwolić to lustra. To inteligentne rozwiązanie aranżacyjne powiększające optycznie przestrzeń. Na rynku dostępnych jest tak dużo modeli, że bez problemu znajdziemy odpowiednie. Ciekawym i modnym wyborem będzie lustro Słońce 2 z naszej kolekcji. To efektowne lustro nada małemu wnętrzu charakteru i stylu. Przy okazji optycznie je powiększając.

Aranżacja małej kawalerki z aneksem kuchennym to połączenie tego co funkcjonalne z tym co stylowe i praktyczne. To sztuka, której można się nauczyć. Wystarczy przestrzegać kilku ważnych kwestii, czyli nie zagracać pomieszczenia i wybierać tylko meble w pełni potrzebne. Mała przestrzeń może wyglądać niezwykle ciekawie i zawierać w sobie wszystko czego potrzebujemy.

źródła:

Sklep

 

Opublikuj komentarz