×

Jak kupować materiały budowlane?

Jak kupować materiały budowlane?

Kluczowe pytanie, podczas planowania budowy domu to, jak kupować materiały budowlane? Zlecić to zadanie ekipie budowlanej, czy kupować materiały samodzielnie? I jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Jedno jest pewne – poczas budowy domu, mówiąc kolokwialnie – wychodzą „różne kwiatki”. Niekiedy dowiadujemy się, że koniecznie musimy dokupić materiały, których nie braliśmy pod uwagę w ogóle, bądź nie w takiej ilości, innym razem, że rozwiązanie, nad którym myśleliśmy, nie może zostać spełnione w przypadku naszego domu. Rozwiązaniem wszystkich problemów z pewnością będzie zatrudnienie solidnej, profesjonalnej firmy budowlanej, która zatrudnia swoich, wykwalifikowanych fachowców, takich jak dekarze, czy murarze, zapewniając najwyższą jakość usług. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o kolejne etapy budowy, jednak wciąż pozostaje pytanie – jak kupować materiały budowlane, zlecić to firmie, czy kupić samodzielnie?

Materiały budowlane — zakup materiałów przez wykonawcę

Zlecenie zakupu materiałów budowlanych wykonawcy, to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu i ochoty, aby zajmować się budową. Inwestorzy często budują w ten sposób domy do stanu surowego. Budowę prowadzi wtedy jeden wykonawca, który odpowiada za budowę fundamentów, ścian, stropów i więźby. Są również firmy budujące domy do stanu pod klucz, w takiej sytuacji można powiedzieć, że inwestorowi pozostaje jedynie zakup mebli i wprowadzenie do nowego domu. Duże firmy budowlane, oferujące kompleksowe usługi budowlane, a co najważniejsze, budujące kilkadziesiąt domów rocznie, posiadają najczęściej znaczne rabaty w zaprzyjaźnionych składach. Jeżeli trafimy więc na uczciwą ekipę, możemy sporo zaoszczędzić. Nie musimy również martwić się o odpowiednią ilość materiałów budowlanych oraz ich transport. Wykwalifikowana firma będzie również w stanie doradzić nam na każdym etapie budowy domu, które materiały będą dla naszego domu najlepsze oraz dobrać ich odpowiednią ilość, dzięki czemu nie będzie problemu z ewentualnym zwracaniem materiału. To jednak nie wszystko – możemy znaleźć firmę budowlaną, która będzie w stanie również zapewnić nam montaż, takich elementów jak bramy garażowe, czy systemy aluminiowe, jeżeli zdecydujemy się na nowoczesne rozwiązania, np. ogród zimowy. Bez wątpienia takie rozwiązanie zapewni nam spokój i wygodę.

fot. pixabaycom | cc0

Samodzielny zakup materiałów budowlanych

Samodzielny zakup materiałów budowlanych może z początku przyprawić o zawrót głowy. W końcu budując swój dom, nie wiemy jak kupować materiały budowlane, na co zwrócić uwagę i jak przeliczyć ich ilość. Aby wszystko się udało, niezbędny będzie wykaz potrzebnych materiałów oraz lista hurtowni lub składów budowlanych w okolicy, które należy odwiedzić. Posiadając ze sobą projekt domu, każdy właściciel lub pracownik składu budowlanego, będzie w stanie obliczyć potrzebną ilość danego materiału. Jeżeli zdecydujemy się na kompleksowe zakupy i będziemy wracać do danego składu, z pewnością będziemy mogli liczyć na korzystne rabaty oraz transport. Zakup materiałów budowlanych w ten sposób wymaga jednak pełnego zaangażowania ze strony inwestora oraz czasu i cierpliwości. Należy bowiem zebrać kilka ofert, by zobaczyć, jakie ceny oferują sprzedawcy i wybrać najlepszą z nich. Trzeba również zapoznać się z tym, jakie parametry mają dane materiały, by nie kupić materiałów, które nie spełnią naszych oczekiwań.

Opublikuj komentarz