Co możemy kupić w składzie budowlanym?

Co możemy kupić w składzie budowlanym, czy znajdują się tam wyłącznie murowe materiały budowlane, czy również inne produkty, potrzebne do budowy domu? Budowa domu to szczególny czas dla każdego inwestora, a wybór materiałów budowlanych i ekipy ma największe znaczenie dla powodzenia inwestycji. Miejsce, takie jak skład budowlany kojarzy nam się głównie z materiałami, potrzebnymi do wznoszenia ścian, fundamentów, czy dachu, podczas gdy często możemy kupić tam wszystko, co jest potrzebne aż do uzyskania stanu deweloperskiego.

fot. pixabaycom | cc0

Skład budowlany, czy market lub hurtownia budowlana?

Tak to już jest, że markety dla wielu z nas stały się drugim domem. Jeździmy tam na tygodniowe zakupy, czasem z nudów, czasem coś zjeść. Dobrze czujemy się w marketach i doceniamy szeroki asortyment produktów. Mamy poczucie, że możemy kupić tam wszystko i gdy przychodzi czas zakupu materiałów budowlanych, okien, drzwi lub chemii budowlanej również udajemy się do marketu. Nie zawsze jest to jednak dobra decyzja. Markety budowlane mają sztywną ofertę, często brakuje wykwalifikowanej kadry, a wybór poszczególnych materiałów jest mocno ograniczony. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie skład budowlany. W składzie budowlanym przede wszystkim możemy negocjować ofertę, która z pewnością będzie lepsza, jeżeli zdecydujemy się na większe zakupy. Możemy skorzystać z rad wykwalifikowanych pracowników, którzy są szczególnie pomocni, jeżeli chodzi o czytanie projektu i obliczenie odpowiedniej ilości materiałów. Składy nie robią przeważnie problemu z ewentualnym zwrotem nadwyżki i oferują transport materiałów na korzystnych warunkach. Wiemy również dokładnie, co kupujemy i skąd pochodzą produkty, na które się zdecydowaliśmy.

Materiały, jakie możemy kupić w składzie budowlanym

Jeżeli chodzi o to, co możemy kupić w składzie budowlanym, są to materiały budowlane, takie jak: bloczki fundamentowe, pustaki, stal na zbrojenie, materiały pomocnicze, takie jak kleje, cement, zaprawy, chemia budowlana, kostka brukowa, bramy garażowe, pokrycia dachowe, okna, drzwi, elewacje, docieplenia i materiały konieczne do ich wykonania, takie jak styropian lub wełna mineralna.