Ocieplanie pianką cena za m2

Wielu inwestorów zastanawiając się nad skuteczną izolacją, po pierwsze bierze pod uwagę cenę, jak wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o ocieplanie pianką — cena za m2? Zacznijmy od tego, że pianka PUR to skuteczny sposób, żeby ocieplić każdą, nawet największą i najbardziej skomplikowaną powierzchnię. Koszt wykonana izolacji, ustalany jest indywidualnie z inwestorem, po obejrzeniu i wymierzeniu inwestycji. Warto wspomnieć, że ocieplanie pianką PUR i cena za m2 jest nieco wyższa, niż w przypadku tradycyjnych metod, ale z ceną idzie w parze najwyższa jakość, więc zdecydowanie warto dopłacić, zyskując skuteczną izolację na wiele kolejnych lat.

fot. pixabaycom | cc0

Składowe ceny — ocieplanie pianką cena za m2

Jeżeli chodzi o ocieplanie pianką — cena za m2, to sytuacja wygląda nieco inaczej, niż w przypadku tradycyjnych metod dociepleniowych. Na cenę mają wpływ inne czynniki. Cena wynika między innymi z wartości sprzętu do aplikacji piany oraz kosztów materiału. Natryskiwanie powierzchni odbywa się bardzo szybko, więc cena za robociznę jest mniejsza. Ogólny koszt zależy również od wyboru konkretnej pianki. Podsumowując, inaczej niż w przypadku wełny, końcowy koszt za ocieplanie pianką PUR zależy w głównej mierze od sprzętu i materiału. Warto jednak wspomnieć, że wełnę mineralną po kilkunastu latach należy bezwzględnie wymienić, za to piana PUR, to materiał, który nie zmienia swoich właściwości i służy nawet przez kilkadziesiąt lat. Biorąc ten czynnik pod uwagę, cena za m2 ocieplania pianką PUR nie powinna już nikogo przyprawiać o zawrót głowy.

Ile kosztuje ocieplanie pianką?

Na to, ile kosztuje ocieplanie pianką, duży wpływ ma konstrukcja ocieplanej powierzchni. Prace przebiegają zdecydowanie szybciej, jeżeli izoluje się duże i proste powierzchnie. Inaczej sytuacja wygląda, gdy ociepla się miejsca o mocno fantazyjnej strukturze oraz gdy trzeba omijać poszczególne elementy, takie jak otwory okienne. Wyceniając robociznę, fachowcy biorą pod uwagę stopień skomplikowania prac oraz konieczność docierania do trudno dostępnych miejsc. Należy bowiem pamiętać, że aplikacja musi być wykonana perfekcyjnie, by wyeliminować powstawanie mostków cieplnych. Taka inwestycja szybko się zwróci, ograniczając rachunki za ogrzewanie.

Kolejny czynnik, który wpływa na końcowy koszt inwestycji, to wszelkiego rodzaju utrudnienia, na przykład narożniki, połączenia ścian ze skośnym dachem, lukarny o złożonej geometrii, czy załamana dachu. Cena za robociznę zależy od tego, o ile wydłużą i utrudnią one pracę. Grubość izolacji powinna natomiast wynosić minimum 18 cm.

Ocieplanie pianką – cena za m2 zależy zatem w dużej mierze od skomplikowania i wielkości izolowanej powierzchni. Warto jednak pamiętać o tym, że piana PUR to niekiedy dwukrotnie mniejsza warstwa, zapewniająca przy tym lepsze właściwości, niż izolacja tradycyjnymi metodami. Tak jest na przykład w przypadku ocieplania posadzki pianką PUR. To również nawet 50% oszczędności na rachunkach za ogrzewanie, w przypadku izolacji stropu i poddasza. Ale to nie wszystko, bo izolacja pianką PUR to także znakomita hydroizolacja fundamentów, czy budynków przemysłowych i inwentarskich. Choć pianka PUR sama w sobie jest stosunkową nowością na rynku termoizolacji, nie ma sobie równych, jeżeli chodzi o parametry.