×

Izolacja podłogi pianką PUR

Izolacja podłogi pianką PUR

Izolacja podłogi pianką PUR gwarantuje skuteczną termoizolację, która jest niezwykle ważna dla komfortu życia mieszkańców i wpływa bezpośrednio na wysokość rachunków za ogrzewanie. Piana poliuretanowa znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie mieszkalnym, na przykład podczas izolacji poddaszy, fundamentów, stropów, czy dachów. Świetnie sprawdza się również jako warstwa podposadzkowa. Izolacja podłogi pianką PUR zamkniętokomórkową pozwala ograniczyć straty energetyczne i zapewnić komfort użytkowania domu na najwyższym poziomie. Jest zatem znakomitą alternatywą dla tradycyjnych materiałów, takich jak wełna, czy styropian.

fot. pixabaycom | cc0

Kilka ważnych zasad podczas izolacji podłogi pianką PUR

Izolacja podłogi pianką PUR jest szybka, prosta i skuteczna. Ważne jednak, by natrysk wykonywała wyspecjalizowana ekipa, ponieważ po pierwsze potrzebne są specjalistyczne sprzęty, takie jak maszyna i pistolet do natrysku piany, a po drugie przestrzeganie zasad bezpieczeństwa poprzez nanoszenie pianki w specjalnym kombinezonie ochronnym. Poza tym tylko doświadczony fachowiec, wykona izolację z należytą starannością — natryskując jednolitą, odporną na wilgoć i pozbawioną mostków termicznych warstwę. Jeżeli ktoś zastanawia się, czy izolacja podłogi pianką PUR jest możliwa podczas planowania ogrzewania podłogowego, odpowiadamy: zdecydowanie tak. Stanowi świetne uzupełnienie ogrzewania podłogowego i nadaje się do wszystkich typów pomieszczeń. Co ważne, podczas izolacji podłogi pianką PUR nie trzeba korzystać z dodatkowych hydroizolacji, ponieważ sama piana poliuretanowa stanowi świetną i wystarczającą ochronę przed wilgocią.

Jaka warstwa izolacji pianą jest potrzebna podczas izolacji posadzki?

Grubość izolacji to zawsze bardzo ważna kwestia. Jeżeli chodzi o podłogę i izolację podłogi pianką PUR, wystarczy naprawdę cienka warstwa, by zapewnić doskonałą termo i hydroizolację. To bezpośrednio przekłada się na przestrzeń, a dokładnie wysokość pomieszczenia, której pianka nie zabierze. Dla porównania tę samą wartość współczynnika ciepła uzyskamy, kładąc dwukrotnie cieńszą warstwę piany, w porównaniu do tradycyjnych materiałów izolacyjnych.

Zalety izolacji podłogi pianką PUR

• cienka warstwa izolacji wystarczy, by uzyskać optymalny efekt
• pianka posiada wysokie parametry cieplne oraz hydroizolacyjne
• pianka zapobiega powstawaniu mostków cieplnych
• pianka jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, będąc jednocześnie niezwykle wytrzymała i trwała
• piana jest również odporna na wszelkiego rodzaju szkodniki i grzyby

Opublikuj komentarz