×

Jaki napęd do bramy garażowej segmentowej?

Jaki napęd do bramy garażowej segmentowej?

Jaki napęd do bramy garażowej segmentowej? Wybór bramy i napędu to bardzo ważna kwestia, ponieważ są to elementy, które bezawaryjnie mają służyć nam przez wiele lat. Sam napęd to gwarancja wygody. Brama, która sama się otwiera i zamyka, ułatwia w dużym stopniu codzienne życie. Nie musimy wychodzić z samochodu podczas deszczu, czy opadów śniegu. Trudniej będzie się również dostać złodziejowi. Niestety często zakup bramy z napędem to problem, dla kogoś, kto właśnie kończy budować dom. Finanse są mocno nadszarpnięte i wolimy w całości zakończyć wykańczanie wnętrz, zamiast inwestować w napęd do bramy. Pozostawiamy ten wydatek na później. W takiej sytuacji trzeba dokładnie zastanowić się nad tym, jaki napęd do bramy garażowej segmentowej wybrać. Musi wytrzymać ciężar bramy, a także być dopasowany idealnie do jej wielkości i typu.

fot. pixabaycom | cc0

Na co zwrócić uwagę kupując napęd do bramy segmentowej?

Każdy napęd do bramy charakteryzują określone parametry, na które koniecznie musimy zwrócić uwagę podczas wyboru mechanizmu. Oto one:

 • do ciężaru bramy musi być odpowiednio dopasowana siła ciągnięcia oraz pchania. Różnica między urządzeniami dostępnymi na rynku jest spora bowiem napędy do małych i lekkich bram mają często tylko 400N, natomiast te używane do napędzania dużych bram nawet 1200N
 • prędkość napędu bram zawsze podawana jest w centymetrach na sekundę. Czas otwierania się bramy wynosi przeważnie od 15 do 30s. Im większa prędkość, tym brama szybciej się otworzy, przeciętna szybkość wynosi natomiast 12s
 • sterowanie bramą może, aczkolwiek nie powinno sprawiać problemów. Napęd powinien mieć częstotliwość 868 MHz lub 433,92 MHz. Skąd takie wartości? Są odległe od tych, stosowanych w CB radiach w związku z tym, eliminują ryzyko niekontrolowanego otwierania się bramy. Przy czym pierwsza wartość powoli wypiera całkiem drugą. Nowoczesne piloty do bram garażowych wysyłają dany kod tylko raz, zmieniając go za każdym razem, gdy brama otwiera się. W takiej sytuacji, nawet gdy sygnał przechwyci złodziej, nic mu to nie da.
 • regulacja szybkości otwierania to bardzo przydatna opcja. Umożliwia ustawienie płynnego startu oraz zatrzymania bramy, a co za tym idzie, napęd będzie się wolniej zużywał.
 • dwie opcje poruszania się wózka jezdnego z ramieniem: za pomocą łańcucha i paska zębatego. Wygodniejszą i sprawiającą zdecydowanie mniej problemów opcją jest wybór paska zębatego. Łańcuch pracuje głośniej i trzeba go co jakiś czas smarować.

Wybór napędu, a rodzaj bramy segmentowej

Jaki napęd do bramy garażowej segmentowej? Najpierw wyjaśnijmy bardzo ważną kwestię dotyczącą tego rodzaju bram. Możemy je bowiem podzielić na górne i boczne:

 • Bramy segmentowe górne — do tego typu bram, pasują wszystkie rodzaje napędów. Należy tylko pamiętać, że jeżeli w garażu stoją dwa samochody, napęd musi mieć większą moc — powyżej 1000N.
 • Bramy segmentowe boczne — w tym przypadku napęd montuje się na ścianie bocznej bądź tuż nad nadprożem otworu. Napęd musi mieć większą siłę ciągnienia i pchania niż napęd do bramy segmentowej górnej. Dodatkowo trzeba go wyposażyć w ramię umożliwiające ciągnięcie bramy.

Napędy Sommer do bramy

Napędy Sommer do bramy to odpowiedź na to, jaki napęd do bramy garażowej segmentowej wybrać. Sommer to wiodący producent napędów do bram, rolet i markiz w Europie. Z uwagi na duże przywiązanie do najwyższej jakości produktów oraz serwisu, napędy możemy dostać wyłącznie w specjalistycznych puntach sprzedaży. Napędy Sommer do bramy to opracowane indywidualnie rozwiązania, takie jak układ napędowy z silnikiem współbieżnym oraz łańcuch, który nie wymaga smarowania.

Dlaczego warto wybrać napęd do bramy firmy Sommer?

 • systemy posiadają automatyczne rozpoznawanie przeszkód, co jest świetnym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi
 • bramy wyposażone są w układ automatycznego odblokowywania awaryjnego
 • posiadają automatyczne programowanie siły otwierania i zamykania
 • dwukierunkowy system radiowy daje gwarancję bezpieczeństwa i wygody

http://bramyostium.pl – bramy segmentowe w Lublinie – producent bram garażowych

Opublikuj komentarz