Zastosowanie wyrobów z plexi w reklamie

Zastosowanie wyrobów z plexi w reklamie jest bardzo szerokie i stosowane od dawna. Czym jest plexi? Plexi to przeźroczyste tworzywo sztuczne, sztywne, bezbarwne oraz termoplastyczne. Właśnie dzięki jej właściwościom, można w łatwy sposób obrabiać materiał mechanicznie i niemalże dowolnie kształtować. Plexi jest także odporna na promieniowanie UV, w związku z tym, można bez problemu wystawiać ją na zewnątrz – długotrwałe oddziaływanie temperatury i promieni słonecznych w żaden sposób nie wpłynie na jej wygląd oraz trwałość. Co jednak sprawiło, że plexi jest chętnie wykorzystywana w branży marketingowej i jakie jest jej zastosowanie w reklamie?

Szerokie zastosowanie wyrobów z plexi w reklamie

W związku ze swoją trwałością oraz łatwością obróbki plexi jest bardzo często wykorzystywana do przygotowywania różnego rodzaju elementów reklamowych. Zastosowanie wyrobów z plexi w reklamie jest niezwykle szerokie. Do najpopularniejszych sposób na wykorzystanie szkła akrylowego w reklamie, należy np. tworzenie przestrzennych liter i podświetlanych tablic, wycinanie szyldów reklamowych o dowolnym kształcie, czy tworzenie kasetonów reklamowych oraz elementów większych instalacji. Szkło akrylowe świetnie nadaje się również do tworzenia różnego rodzaju ram, podstawek reklamowych oraz firmowych gadżetów. Choć plexi z natury jest bezbarwne, to ze względu na właściwości, bez problemu można je zabarwić na dowolny kolor. Często wykorzystywane jest również jako reklama zewnętrzna, ponieważ wykazuje się dużą odpornością na warunki atmosferyczne, np. śnieg, mróz, czy promieniowanie UV.

fot. pixabaycom | cc0

Wyroby z plexi na zamówienie — spersonalizowana reklama ze szkła akrylowego

Wyroby z plexi, poza dużą ilością gotowych wzorów i formatów, można także zamówić na specjalne zamówienie i stworzyć projekty, dostosowane do własnych potrzeb. Takie rozwiązanie pozwala na stworzenie spersonalizowanej reklamy, której nie będzie miała żadna inna firma. Wyroby z plexi znajdują tak szerokie zastosowanie w reklamie z jeszcze jednego względu. Plexi ma bowiem różne rodzaje, można zdecydować się np. na typ Fluo, którego krawędzie są iluminowane, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.