Jak urządzić skandynawski salon?

Jak urządzić skandynawski salon — to pytanie na topie, ponieważ styl skandynawski zagościł w naszych sercach i salonach na dobre. Już od kilku sezonów nieprzerwanie budzi potężne zainteresowanie. Dlaczego? Bo jest połączeniem estetyki i funkcjonalności, można powiedzieć, że jest uniwersalny – lubi stonowane barwy, szarości, które uwielbiają również nasi rodacy, czy proste formy. Stawia również na maksimum komfortu. Każdy, kto interesował się stylem skandynawskim wie zapewne, co oznacza filozofia hygge, według której urządzamy skandynawskie wnętrza. Jak urządzić skandynawski salon i czy możliwe jest znalezienie mebli, idealnie wpasowujących się w idee stylu?

Jak urządzić skandynawski salon – po pierwsze prostota i funkcjonalność

Styl skandynawski to przede wszystkim prostota, jasne akcenty i pełna funkcjonalność. Wszelkie aranżacje podkreślają tego typu elementy, dzięki którym każde wnętrze wydaje się bardziej przestronne i jeszcze bardziej użytkowe. Naturalne materiały, jasne kolory i wszechobecny minimalizm to obowiązkowe punkty w aranżacji. Styl skandynawski jest także niezwykle praktyczny, warto wciąż to pod uwagę, szczególnie wybierając meble. Jeżeli chodzi o ogólny wygląd salonu, to zdecydowanie powinien być utrzymany w jasnych barwach, głównie bieli, szarościach i beżach. Należy również zachować umiar w dodatkach – postawmy na duże i wygodne poduchy na sofie lub narożniku, czy ciężkie tekstylne zasłony, zamiast wszelkich pstrokatości. Urządzając skandynawski salon, nie można zapomnieć o drewnie – drewno ociepla wnętrze i dodaje przytulności. Możemy np. postawić stolik kawowy z drewnianym blatem.

fot. pixabaycom | cc0

Meble do skandynawskiego salonu

Wybierając meble do skandynawskiego salonu, obowiązują wszystkie wymienione wyżej zasady. Tu również należy zachować umiar, postawić na funkcjonalność, komfort i minimalistyczną estetykę. Świetnym przykładem mebli, utrzymanych w skandynawskim duchu są meble Nordic Line. Marka ta powstała z zamiłowania i pasji do duńskiego designu, łącząc w sobie elegancję i prostotę z funkcjonalnością formy. Meble Nordic Line to najwyższa jakość wykonania i niesamowity komfort, tworzą niepowtarzalny klimat w każdym wnętrzu, w jakim się znajdują. Meble tapicerowane w skandynawskim salonie powinny być utrzymane w odcieniach szarości lub beżu. Jeżeli chodzi o stoliki kawowe, najlepsze będą te z drewnianym blatem. Świetnie sprawdzą się również regały loftowe, ponieważ posiadają przeważnie drewniane półki i metalowy stelaż, co również idealnie wpisuje się w idee stylu skandynawskiego, przez swój minimalizm. Możemy także pokusić się o postawienie w salonie mebli takich jak fotele tapicerowane, np. fotel uszak.