×

Ławka — praktyczny i designerski mebel do twojego wnętrza

Ławka — praktyczny i designerski mebel do twojego wnętrza

Ławka jeszcze do niedawna kojarzyła się wyłącznie z elementem krajobrazu parku lub placu zabaw. Jest to jednak znakomity, funkcjonalny i designerski mebel do sypialni bądź przedpokoju. Nie wygląda oczywiście jak ławka, którą spotykamy w przestrzeni publicznej. Te stworzone z myślą o praktycznej dekoracji wnętrz, są najczęściej tapicerowane i stoją na pięknych, ozdobnych nogach. Szczególnie w sypialni ten mebel odnajduje się wyjątkowo dobrze. Postawiony bezpośrednio przy łóżku, sprawia, że sypialnia staje się jeszcze bardziej funkcjonalna i wygodna oraz fantastycznie podkreśla charakter wnętrza.

fot. pixabaycom | cc0

Ławka w sypialni — praktyczne zalety

Dlaczego warto zdecydować się na ławkę w sypialni i do jakich wnętrz pasuje to rozwiązanie? Ławeczka postawiona w sypialni niesie ze sobą wiele zalet. Pasuje oczywiście do większych sypialnianych przestrzeni, ponieważ nawet najbardziej praktyczny i funkcjonalny mebel, który będzie zaburzał przestrzeń i przeszkadzał w poruszaniu się, straci swoje właściwości.

Pierwsza zaleta ławki to dodatkowa przestrzeń do przechowywania. Gdy kładziemy się wieczorem spać, najczęściej musimy najpierw odłożyć gdzieś narzutę. Musimy więc złożyć narzutę, wstać i zanieść ją na fotel lub komodę. Ławka postawiona koło łóżka powoduje, że wystarczy jedynie ją zrzucić, a rano wstać i ponownie pościelić. To znacznie przyspiesza i ułatwia sypialniane porządki.

W ciągu dnia ławeczka jest dodatkowym meblem, na którym możemy siąść i wygodnie się przebrać.
Podczas pakowania lub rozpakowywania, możemy położyć walizkę na ławce i wygodnie, bez schylania układać ubrania.

Ławka — wizualne zalety postawienia ławki w sypialni

Projektując sypialnię, mamy wręcz nieograniczony wybór różnych modeli ławek, dostępnych na rynku. Miłośnicy klasycznego designu, zapewne wybiorą te tapicerowane, przytulnymi tkaninami, z drewnianymi lub bogato zdobionymi nogami, często przypominające swoim wyglądem skrzynie. Ci, którzy wolą nowoczesne wzornictwo, wybiorą ławki, stojące na metalowych, często połyskujących nogach, z ciekawym obiciem.

Ławka powinna być wybrana, biorąc pod uwagę wystrój całego wnętrza. Przykładem ławki, która pasuje do każdego typu pomieszczenia, jest ławka Alondra na metalowej nodze. Wystarczy jedynie dobrać odpowiednio kolor obicia i kolor nóg, by dopasować ją do wnętrza glamour, a nawet vintage.

Opublikuj komentarz